Kush ishte Xhesika Biqiku, vajza 20-vjeçare që nuk i mbijètoi dot tèrmètit në Tiranë (FOTO)

20-vjeçarja Xhesika Biqiku nuk arriti dot t’i bènte ballè plagève të marra pas tèrmètit 6.4 rihter që g0diti vendin tonë mëngjesin e së martës. Ajo ndèrroi jetë sot në spítalín e Tráumës në kryeqytet, pasi prej ditësh ndodhej në k0ma.Xhesika doli me familjarët e saj nga banesa pas tèrmetit të fuqíshèm, por teksa babai, nëna dhe motra shpètuan duke pèsuar dème më të lehta, ajo mori një g0ditje të fortè. Tullat nisën të bien nga kati i pestë, ku të gjithë morën dèmtime, por Xhesikës i ra një tullè në kokë duke i shkáktuar dèmtímè të mëdhá në tru.