Kushërinjtë e Thaçit të pakënaqur me mungesën e tij në Washington

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, nuk do të marrë pjesë në takimet e delegacionit të Kosovës dhe atij të Serbisë në Shtëpinë e Bardhë në Washington sot, njofton Klan Kosova.

Klan Kosova ka qëndruar gjatë ditës së sotme në vendlindjen e Thaçit në Burojë të Skenderajt, qytetarët e atjeshëm kanë thënë se janë të pakënaqur që Thaçi nuk ka marrë pjesë në këtë takim.

Gjatë ditës së sotme pritet të nënshkruhet një marrëveshje nga kryeministri i vendit, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksanda Vuçiq, aty do të jetë prezent edhe presidenti i SHBA-së Donald Trump.

Për më shumë shikoni videon më poshtë: