Ky shtet sapo njohu Kosovën si shtet

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një tweeti në llogarinë e tij ka njoftuar se Republika e Kosovës është njohur nga Xhamajka.
“Xhamajka ka njohur Republikën e Kosovës si shtet sovran dhe të pavarur”, shkruan Thaçi në Twitter.
Tutje, presidenti falënderon kongresistin Eliot Engel për këtë njohje. Per te pare videon shtyp ne rek1amen me poshte