Lajm i madh për botën: Gjendet ilaçi për shërimin e gjitha sëmundjeve të kan cerit

Një pjesë e zbuluar së fundmi e sistemit tonë imunitar mund të shfrytëzohet për të trajtuar të gjitha kanceret, thonë shkencëtarët.
Ekipi i Universitetit Cardiff zbuloi një metodë për të shkatërruar kancerin e prostatës, gjirit, mushkërive dhe të tjera në testet laboratorike, shkruan BBC.Gjetjet, të botuara në Nature Immunology, nuk janë testuar te pacientët, por studiuesit thonë se kanë “potencial shumë të madh”. Per te pare videon e plote shtyp ne rek’lamen me poshte