LAJMI FUNDIT: ”Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale duke qajtur e puthur flamurin!?”

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli ka bërë të ditur në një konferencë për media se ka marrë ftesë nga Gj.ykata Sp.eciale, raporton Gazeta Express Veseli ka thënë se do të intervistohet me katër dhjetor në Hagë. “Ashtu sic jam zotuar se në momentin që gjenerata ime si gjithë gjeneratat tjera ka përjetuar shtypjen e r.ëndë të vendit tonë, ne nuk jemi pajtuar me atë gjendje dhe unë jam krenar që iu jam përgjigjur thirrjes së vendit” me p’oshtë shihni deklaraten e tij.