LAJMI FUNDIT: Lutfi Haziri kandidat për president, Agim Veliu kryetar i LDK-së, Vjosa Osmani kryeministre

“Kemi biseduar gjatë gjithë kohës. Ne jemi duke diskutuar opsione konkrete, propozimet janë nga të dyja palët, e marrëveshja arrihet si të pajtohen Kurti e Mustafa. Mund të ketë takime në çdo kohë. Takime do të ketë. Ne kemi filluar me takimet javore, e pastaj ditore. Veprimet e njëanshme kanë shkaktuar rrethana të reja dhe na ka detyruar të kthehemi prapa për të diskutuar në struktura. Ne jemi unik në këtë”, u shpreh Haziri në KTV. PEr te pare videon shtyp ne rekl,amen me poshte