LAJMI FUNDIT / VIDEO EKSLUZIVE Rrezohet helikopteri n’airoportin e shkupit…

Ministria e Punëve të Brendshme e ka konfirmuar dhe ke dhënë detaje për rrëzimin e helikopterit të tyre në aeroportin e Shkupit.Siç thonë nga MPB, rasti ka ndodhur dje në orën 11:30, ndërsa një person i ekuipazhit është lënduar, përcjell Telegrafi Maqedoni.“Më 04/05/2020 në orën 11:30, helikopteri i MPB-së ‘MI 17’ ka fluturuar nga baza e helikopterëve ‘Brest’, ndërsa është ulur në Aeroportin Ndërkombëtar – Shkupi, me pesë anëtarë të ekuipazhit, me qëllim që të furnizohet me naftë” sht1pe rek1am dhe sh1ko v1deon: