Lajmi i Fundit “Hashim Thaçi “jep“ dorëheqje dhe me pas do te behet Kryeminister

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka thënë se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, do të japë dorëheqje.Ai tha se veprim i tij do të ndodhë për shkak të Gjykatës Speciale.“Presidenti do të japë dorëheqje për shkak të Speciales”, ka thënë Bahtiri në Express.“Thaçi edhe ashtu nuk do të mund të funksiononte në një qeverisje të udhëhequr nga Kurti”.“Nuk bën të kthehet më posti i kryeparlamentarit”, ka thënë tutje Bahtiri.SHTYPE RELAMEN DHE SHIKO VIDEON EKSKLUZIVE