LAJMI I FUNDIT! Tension në gjykatën e Fierit, familjarët futen me forcë para nisjes së seancës për Klodian Çalamanin (VIDEO)

LAJMI I FUNDIT! Tension në gjykatën e Fierit, familjarët futen me forcë para nisjes së seancës për Klodian Çalamanin (VIDEO)

Tens ione në Gjykatën e Fierit.

Familjarët e 8 vjeçarit Mateo Vasiu kanë thyer derën dhe janë futur me forcë në ambientet e gjykatës pak para nisjes së seancës për masën e sigurisë për Klodian Çalamani, fqinji 38 vjeçar që u vr au fëmijën.

Ngjarja që tro nditi të gjithë shoqërinë ndodhi më 16 nëntor 2021 në fshatin Grecalli të Fierit.

Policia dhe prokuroria e Fierit e arrestuan menjëherë, Klodian Çalamanin, për ak uzën e “Vr asjes në rrethana të tjera cilësuese ndaj të miturit”.