Lajmi i zi per vendin! Nd.ahet nga jeta këngëtari i njohur shqiptar ne moshe te re (Video)

Lajmi i zi per vendin! Nd.ahet nga jeta këngëtari i njohur shqiptar ne moshe te re (Video)

Është nd.arë nga jeta mbrëmë në orët e vona një nga këngëtarët më të njohur në Kosovë, Irfan Blakçori. Lajmin për nda.rjen e tij nga jeta e kanë bërë të ditur në Facebook miqtë e tij. Përveçse këngëtar, Blakçori ishte edhe tekstshkrues dhe e bëri publikun për vete me zërin unik dhe tekstet e bukura që shkruante. Irfan Blakçori u n.da nga jeta në moshën 62-vjeçare. Nuk bëhet i ditur shkaku i nda.rjes nga jeta të artistit, por ai la pas një djalë dhe tri vajza ja dhe video shtype rekl,am dhe shikojeni: