Lutfi Haziri: O vallahin larg jena me marrëveshje, njeri ma interesant se Albin Kurti nuk kam pa, ai ish krejt

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetqvendosje sot do të kenë takimin e radhës për përpjekje të një marrëveshje për koalicionin mes tyre. Isa Mustafa dhe Albin Kurti do të takohen pasditen e sotme. Ndërkaq nga takimi i së mërkurës, nga këto parti deklaruan se janë afër marrëveshjes. Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, po thotë se çështja e Presidentit dhe Ministrive nuk janë pengesë në bisedimet mes dy partive PEr te pare videon shtyp ne rekl,amen me poste