‘Më Lini, Dua Të V .Des’, 25-Vjeçarja Shqiptare Hidhet Nga Ballkoni Në Itali. Familjarët U Pla Gosën Rëndë Nga Tërmeti

Ne kulmin e deshperimit, pas lajmit qe mori se familjaret e saj mbeten te lenduar rende nga termeti qe god iti vendin tone mengjesin e se martes, nje vajze 25 vjecare qe jeton ne Itali ka tentuar t’i jape fund jetes, duke u hedhur nga ballkoni.Mediat italiane bejne me dije se ngjarja ka ndodhur ne Ankona ne Via Lamaticci dhe kane qene banore te zones ata qe kane dhene alarmin duke njoftuar policine.Pasi u telefonua policia dhe mberriti menjehere ne vendin e ngjarjes, konstatuan se vajza ishte gati duke u hedhur nga nje lartesi prej 10 metrash, duke dale nga kangjellat. “Mjaft, më lër, do hidhem … Unë dua të vde s”, bërtiti ajo. Ne ate kohe agjentët arritën t’i afroheshin asaj dhe ta kapnin nga krahet per fat ne kohe. Lajmet me reja mund ti gjeni me poshte dhe per mirmbajtjen e portalit ju kishim lutur te shtypni rek lamen. Faleminderit shqipe te mbajm njeri tjetrin ne keto dite..