Melihatja i fol Turqisht Albin Kurtit “dur” Albin, “dur” mos i m’sho kosës larg!

Melihate Tërmkolli, ka përmendur dy gabime që sipas saj Albin Kurti i ka bërë ende pa e nisur detyrën si kryeministër. Tërmkolli i ka cilësuar të gabuara deklaratën e Kurtit që i beson Edi Ramës, dhe për “Minishengenin ballkanik”. Ajo e fillon me ‘Dur Albin, Dur’ postimin e tij në Facebook, shkruan Gazeta Sinjali.Tërmkolli ka cituar deklaratat e Kurtit se “Shqipëria nuk është për shkëmbim territoresh”, si dhe atë se “minishengeni ballkanik, është një ide jo serioze”shtpni mbi relam dhe shiko vid.eo