Momenti kur“Shkencëtarët kinezë po krijojnë një supervirus nga lakuriqët…”, Videoja e publikuar në vitin 2015 nga mediat italiane “thyen” rrjetin

Një video e transmetuar nga mediat italiane që mban datën 16 nëntor të vitit 2015 ka bërë bujë në mediat sociale, por indiferente nuk kanë qëndruar edhe mediat italiane – dhe jo vetëm. Po sipas medieve italiane, pamjet u bënë virale pasi në videon e publikuar pretendohej se Kina krijoi viruse të cilat mund të ndikojnë në trupin e njeriut, të cilët janë bërë nga një proteinë e marrë nga lakuriqët dhe minjtë. Per te pare videon e plote shytyp ne rek1amen me poshte