Ndryshimi radi’kal i Albin Kurtit, nga mohimi i simboleve në tifoz i kombëtares kosovare

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, një kohë e shihnte si problemtikë ta pranonte kombëtaren e Kosovës, duke e injoruar atë tërësisht kur zhvillonte ndeshje teksa i kushtonte vëmendje vetëm kombëtares së Shqipërisë.Por gjatë fushatës zgjedhore përveç se kishte vizituar fan klubin e “Dardanëve” ai edhe kishte përkrahur Kosovën në ndeshjet për rrugën në Euro2020 shtype rekl,am dhe shiko vide,on: