Në Turqi po tranohen pas Muriqit: Luani kosovar tani vlen 100 milionë euro

Me supergolin e tij të shënuar në ndeshjen e djeshme të Fenerbahces, sulmuesi kosovar Vedat Muriqi ka qenë në qendër të vëmendjes të tifozëve dhe gazetarëve turq sërish dje. Ai mori lëvdata të mëdha për paraqitjet të deritanishme.Që kur u transferua nga Rizespori në Fenerbahce gjatë afatit kalimtar të kësaj vere, Vedat Muriqi ka qenë ylli i Superligës turke, duke bërë që për të interesohen shumë klube të mëdha evropiane ja dhe video shtype rekl,am dhe shiko vide,on: