Nëna e Mateos dhe dy të afërme denoncojnë në polici, gruaja dha të njëjtat deklarata si Klodian Çalamani

Nëna e Mateos dhe dy të afërme denoncojnë në polici, gruaja dha të njëjtat deklarata si Klodian Çalamani

Ndërsa kanë kaluar disa ditë nga vr asja e Mateos 8-vjeçar në fshatin Grecalli të Fierit, të tjera detaje e dyshime për kr imin mak abër dalin në dritë. Mësohet se familjarët e djalit, përkatësisht nëna dhe dy të afërme të familjes i janë drejtuar mbrëmjen e djeshme policisë së Fierit ku kanë den oncuar duke hedhur ak uza se një grua, e afërme e familjes, mund të ketë dijeni mbi ngjarjen dhe këtë e bazojnë në disa qëndrime të saj gjatë gjithë këtyre ditëve.

Mësohet se disa deklarata të dhëna nga autori i ngjarjes, Klodian Çalamani, përpara se të zbulohej trupi i pajetë i 8-vjeçarit, janë të njëjta me ato të gruas, e cila sipas burimeve, është e madhe në moshë dhe banon fare pranë shtëpisë së 8-vjeçarit dhe asaj të autorit të ngjarjes.

Po të njëjtat burime bëjnë me dije se ka qenë pikërisht i njëjti person ai që i ka thanë familjarëve të Mateos se një makinë kishte kaluar në rrugën pranë shtëpisë e ndoshta mund të kishte lidhje me humbjen e Mateos, e njëjta deklaratë dhënë nga autori.

Gruaja për të cilën familjarët kanë dys hime pritet të merret në pyetje nga grupi i hetuesve për të hedhur dritë jo vetëm mbi ngjarjen, por edhe nëse ka pika kontakti me autorin e saj që mund ta përfshijnë./balkanweb