Ngjarje tra.gjike/ Gjendet i mb.ytur në lumin Shkumbin një fëmijë 9 vjeç, dy.shimet e para

Një ngjarje e rë.ndë ka ndodhur ditën e sotme në Peqin, ku është gjetur i mb.ytur në lumin Shkumbin një fëmijë 9 vjeç.

Dy.shohet se 9 vjeçari P.Ç është mb.ytur ak.sidentalisht, ndërsa policia po heton për të zbardhur rrethanat e ngjarjes së rëndë.

Njoftimi i Policisë:

Në fshatin Kurtaj, Peqin, në lumin Shkumbin, është gjetur i mbytur shtetasi P.Ç., rreth 9 vjeç, banues në fshatin Kurtaj, Peqin. Nga hetimi paraprak dy.shohet se është mb.ytur ak.sidentalisht duke u larë në lumin Shkumbin. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.