Noizy braktis muzikën, jep lajmin e hidhur për fansat

eperi i njohur Noizy ka bërë një deklaratë të papritur pak minuta më parë duke shokuar të gjithë fansat.

Ai ka lançuar këngën më të re me titull “Expensive Touch” dhe ka kërkuar nga fansat ta shpërndajnë që të bëhet pjesë e listave britanike.

Noizy ka theksuar se aty ku ka nisur karriera e tij, aty edhe do ta mbyllë,por përpara kësaj “do të shkatërrojë” vendin.

“Ju dua ti beni sa me shume replay kesaj kenge pasi vetem nga ju mund të shkojm në Uk lists & Aëards. Në Uk nisi gjithcka dhe atje dua ta mbyll. Por para se ta mbyll do e shkatrrojm vendin siç e Kena zakon. Fansat Ma të flakt në bote koha tu kallxojme sa eshte ora. Share and support the movement OTR 4 Ly”, shkruan reperi krahas një pjese të videos në Instagram.

Kujtojmë që Noizy ka jetuar në Britani për shumë vite, ku dhe në rrugët e Londrës i lindi fymëzimi për t’u bërë pjesë e skenës.