Nuk do ta besoni se çka thotë Angela Merkel për Albin Kurtin, Ai është një…

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka zhvilluar takim me Jan Hecker, këshilltarin për Politikë të Jashtme dhe Siguri të Kancelares Angela Merkel.”Në ditën e dytë të qëndrimit në Berlin takova këshilltarin kryesor për politikë të jashtme dhe siguri të Kancelares Merkel, z. Jan Hecker. Në të gjitha këto takime diskutuam për marrëdhëniet bilaterale Kosovë-Gjermani,tejkalo hapsiren e meposhtme / vazhdo artikullin e plote