“Nuk ma hapi telefonin”, Haradinaj tregon pse s’komunikoi me Edi Ramën në ditën e tërmetit (Video)

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka rrëfyer se si u organizua shteti i Kosovës brenda 30 minutash për ti ardhur në ndihmë Shqipërisë së goditur nga termeti në orët e para të mëngjesit të 26 Nëntorit.Ai ka treguar se ka komunikuar me Metën, dhe përmes një kërkese verbale të tij është organizuar për të sjell grupet e emergjencës në Shqipëri shtype rekl,am dhe shiko vide,on: