O Djali Jem Ma Mshele Deren E Shpis, Babai Iu Shtin Ne Dhe Me Fjalet E Tij Per Birin I Cili Nderroi Jete

O Djali Jem Ma Mshele Deren E Shpis, Babai Iu Shtin Ne Dhe Me Fjalet E Tij Per Birin I Cili Nderroi Jete

Ky eshte Albatriti i cili nderroi jete pas nje semundje te rende te quajtur tumor ne tru, Albatriti ishte semur para disa javeve dhe familja e tij e kishin derguar menjehere per ta kontrolluar ne spital, dhe aty mjeket kane konstatuar qe Albantriti vuan nga nje tumor i cili eshte duke u rritur ne mes trurit te vogel dhe te madhe. Albatriti sot ne mengjes nderroi jete ne sallen e operacionit ai nuk mundi t’a perballoje operacionin e gjate, babai i tij iu shtin ne dhe me keto fjale qe i tha ekskluzivisht per gazeten tone shtipe hapsiren relamuese meposhte dhe shiko pamjet se cfare thote babai i te ndjerit me lot ne sy do ju prek ne zemer.