Pamje rrënqethëse dhe drithëruese, shpëtohen 149 emigrantë sirianë Roja Bregdetare (Video)

Forcat Bregdetare italiane kanë arritur të shpëtojnë 149 emigrantë sirianë vetëm një kilometër larg Lampeduzës.Anija që i mbante emigrantët u përmbyt një kilometër larg bregut duke rrezikuar sidomos fëmijët dhe të moshuarit.Autoritetet italiane kanë publikuar ditën e sotme pamje nga operacioni i suksesshëm i shpëtimit, ku shpëtuan rreth 113 burra, 13 gra dhe fëmijë shtype rekl,am dhe shikoje vide,on: