Plas sh erri në Tiranë/ 34-vjeçari me monopatinë g odet shoferin e makinës, i th yen xhamin por nuk mbaron me kaq…

Parandalohet nga policia e Tiranës përshkallëzimi i mëtejshëm i një konf likti mes një 34-vjeçari dhe një shoferi.

Një 34-vjeçar që ecte me një monopatinë është tr embur në rrugë nga lëvizjet e një makine dhe kaq ka mjaftuar që të pl asë sh erri. I riu është konfrontuar me shoferin, e ka go ditur dhe më pas i ka th yer xhamin e makinës. Policia ka ndërhyrë duke vënë në pr anga 34-vjeçarin, e identifikuar si Robert Skara.

Gazetarja Dorjana Bezat ka siguruar për “BalkanWeb” edhe një foto nga momenti kur i riu go diste mjetin.

Njoftimi i policise:
Sherbimet e Komisariatit të Policisë Nr.6, pas njoftimit të marrë se në rrugën “Konferenca e Pezës”, tek “Ish Qyteti i Nxënësve” dy shtetas po kon fliktoheshin, menjeherë kanë shkuar në vendngjarje.

Sherbimet e Policisë, falë ndërhyrjes në kohë kanë bërë të mundur parandalimin e përshkallëzimit të kon fliktit ku shtetasi R.S, kishte hipur mbi mjetin e shtetasit K.B, të cilin ja kishte th yer dhe po e kërcënonte si dhe po tentonte ta që llonte me sende të forta, por është vënë në pr anga nga Policia.

Gjithashtu, nga hetimet e kryera ka rezultuar se shtetasi R.S, duke lëvizur me një monopatinë është trembur nga mjeti me drejtues K.B, i cili po lëvizte në të njëjtin drejtim me këtë shtetas. Më pas shtetasi R.S., e ka go ditur me grushta si dhe i ka dëm tuar mjetin me sende të forta shtetasit K.B.

Në përfundim të veprimeve u bë arrestimi në fla grancë i shtetasit R.S., 34 vjeç, për veprat penale “Shk atërrim i pronës me dashje‘’,’’ Pl agosje e lehtë me dashje’’ dhe ‘’Ka nosja” .

Materialet procedurale do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme hetimore.