Publikohen pamjet / Nënα çαn gαrdhin dhe ѕhkon me νrαр në νendin ku iu νra djaΙi

Publikohen pamjet / Nënα çαn gαrdhin dhe ѕhkon me νrαр në νendin ku iu νra djaΙi

Ditën e djeshme një n gjarje makаabre ka ndodhur në Fier. 38-vjeçari Klodian Çalamani vrаau një djalë 8-vjeç dhe e groposi atë në oborrin e shtëpisë së tij. Sipas policisë, i mituri Mateo Vasili është që lluar me kazmë në kokë duke i marrë jetën.

Autori është arr estuar, ndërsa fëmija u përcoll sot në banesën e fundit.

Pas va rrimit, nëna e vogëlushit ka shkuar në vendin e n gjarjes. Me lot në sy ajo ka çarë gar dhin dhe ka shkuar fiks në vendin ku 38-vjeçari pa ndjenja i mori jetën të miturit.

N gjarja ka pllakosur në dhimbje gjithë shqiptarët, ndërsa opinioni publik ka reaguar ashpër, duke kërkuar dënim kapital për Çalamanin./albeu.com