Rama: “Merkel Më Thirri Në Telefon” – Fevziu Ja “Palon” Keq Ramës: S’pat Punë Tjetër Ajo

Rama: “Merkel Më Thirri Në Telefon” – Fevziu Ja “Palon” Keq Ramës: S’pat Punë Tjetër Ajo

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një bisedë telefonike 45 minuta me Kancelaren e Gjermanisë Angela Merkel. Në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Kryeministri sqaroi se ka qenë Kancelarja Merkel ajo që e ka telefonuar paraditen e së enjtes. Sipas Kryeministrit, biseda me Kancelaren gjermane është fokusuar në çështjen e hapjes së negociatave për anëtarësim në BE të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.Pjesë nga debati në studio:Edi Rama: Më mori Kancelarja sot në telefon, nuk e mora unë.Blendi Fevziu: Të mori Merkeli apo e more ti?Edi Rama: Jo mo jo, më mori Kancelarja në telefon. Praktikisht më kanë marrë dhe kam telefonata me të gjithë.Blendi Fevziu: Po s’kishte punë tjetër ajo sot? shtyppni mbi relkam dhe shikoni debatin qe po ben namin ne shqiperi e kosov.