Rama: Njeriu më i pasur i kombit është plaku nga Medvegja (Video)

Nga Thumana, kryeministri Edi Rama dha një intervistë për emisionin “Open”. I pyetur nga gazetarja Eni Vasili se nëse kishte pasur donacione nga të pasurit Rama tha se, për të më shumë kanë rëndësi ata që japin sikur vetëm 10 mijë lekë të vjetra.

Më tej, kryeministri shtoi se ka njohur njeriun më të pasur të kombit, një të moshuar nga Medvegja, i cili kishte dhuruar 10 euro. Rama tha se do të shkojë ta takojë personalisht shtype rekl,am dhe shiko vide,on: