Rudi Vata: E di që në vendlindje do më shajnë, por djali im nuk do luajë kurrë me Shqipërinë

Djali i Rudi Vatës, Rocco, e ka vendosur të bëjë debutimin e tij ndërkombëtar me Republikën e Irlandës (prej nga i ka rrënjët nëna e tij).Pra, djali i ish-kapitenit të kombëtares kuqezi do të luajë për Irlandën U-15, edhe pse mund të mos jetë zgjedhje përfundimtare.Këtë gjë e zbulon vetë ish-mbrojtësi i Shqipërisë, në një deklarim për “Scottish Sun”.Ish-lojtari i Celtic, që luajti 59 ndeshje me fanellën kuqezi, fitoi Kupën e Skocisë më 1995 shtype rekl,am dhe shiko vide,on ja dhe video: