Rusia nis tanket në Kufi, pse gjithkund tanke, Çka po ndodh me botën (VIDEO)

Në një artikull të sajin gazeta gjermane “Budesdeutsche Zeitung” shkruan se Shtetet e Bashkuara të Amerikës “po bëjnë gati tanket për të luftuar me Rusinë”, duke iu referuar faktit se në qytetin port gjerman, Bremerhafen kanë mbërritur 3 anije që transportojnë 2800 tanke dhe 4 mijë e 200 ushtarë, 400 automjete të blinduara, që konsiderohet edhe si përforcimi më i madh ushtarak në Europë që nga Lufta e Ftohtë. Per te pare videon e plote shtyp ne rek1amen me poshte