Shikoni se di ‘zhduket’ për pak sekonda ndërtesa 6-katëshe në Durrës (Video)

Shikoni se di ‘zhduket’ për pak sekonda ndërtesa 6-katëshe në Durrës (Video)

Është shembur me tritol hoteli 6-katësh në zonën e plazhit në Durrës.Shpërthimi në fjalë erdhi pas 4 orëve punë të forcave xheniere.Godina u dëmtua rëndë nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit, ndaj u shemb me shpërthim të kontrolluar.“Ishte një shpërthim i fuqishëm; para shpërthimit u evakuuan banorët tutje perimetrit të sigurisë”, raporton gazetarja e Top Channel- it, Elda Menga shtype rekl,am dhe shiko vide,on: