Shuma marramendëse që fitoi Joshua pasi mposhti Ruizin (Video)

Boksieri britanik mposhti Ruizin në revanshin e zhvilluar në Jedah të Arabisë Saudite pas 12 rundesh, shkruan Indeksonline.Joshua fitoi rreth 59 milionë euro nga sfida, por shifrat mund të shkojnë deri në 118 duke i llogaritur edhe reklamat.Një matematik e thjeshtë tregon se Joshua fitoi 54.629 euro për çdo sekondë që ishte në ring, 3.2 milionë për çdo minut dhe rreth 9.8 milionë për çdo rund ja dhe video shtype rekl,am dhe shikojeni: