Kryeministri Edi Rama ka vizituar pasditen e sotme familjen Prençi, e cila është strehuar në Bathore të Kamzës. Vizita në familjen e prekur nga tërmeti në Thumanë është transmetuar ‘live’ në Facebook-un e kreut të qeverisë.

Një ndër gjërat që u ka bërë përshtypje ndjekësve ka qenë veshja e numrit një të mazhoranës. Njëri prej tyre ka shpërndarë një teori konspirative, që sipas tij zgjedh misterin e veshjes ja dhe video shtype rekl,am dhe shikojeni: