Soda eliminon dhjamin tek barku, kofshët dhe krahu. Që të funksionojë duhet ta beni vetëm kështu!

Soda e bukës është padyshim përbërësi më i zakonshëm i përdorur, për shkak të përfitimeve të shumta që ka. Në këtë artikull, ju mund të zbuloni sesi të përshpejtoni proçesin e humbjes së peshës për të arritur qëllimin tuaj edhe më shpejt. Nuk është e vështirë. Sekreti është që të përfshini pak sodë buke në dietën tuaj.

Këtu është 1 recetë e lehtë që ju mund ta vini në zbatim që nga ky moment:

Sodë buke me lëng limoni

Përbërësit: ½ filxhan çaji me ujë 1 lugë çaji me sodë ½ filxhan çaji me limon

Udhëzime: Kjo është shumë e lehtë për t’u përgatitur. Merrni një gotë ujë dhe pastaj vendosni pak sodë në të. Trazojeni mirë derisa soda të tretet plotësisht dhe më pas shtoni lëngun e limonit. Pijeni çdo ditë, 20 minuta para se të konsumoni mëngjesin.