T ërmeti me magnitudë 6.8 sapo g oditi Filipinet, shikoni si u lëkundën ndërtesat (VIDEO)

T ërmeti me magnitudë 6.8 sapo g oditi Filipinet, shikoni si u lëkundën ndërtesat (VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm ka goditur së fundi Filipinet. Lëkundjet sizmike me magnitudë 6.8 ranë në ishullin e Mindanao-s, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2:12. Epiqendra ishte rreth 60 km në jug-perëndim të qytetit të Davao-s.Tërmeti i fuqishëm ndodhi në një thellësi prej 28.2 km, sipas USGS. Raportohet se nuk pati asnjë kërcënim për tsunami nga tërmeti në fjalë, që fillimisht u tha se ishte me magnitudë 6.9 ja dhe video shtype rekl,am dhe shiko vide,on: