Ta prek shpirtin/ E ëma ia la amanet, violinistja shqiptare bën na bën krenarë në Itali, vjen dhe luan me violinë te va rri: Prehu tani!

Një nga violinistet më të mira shqiptare që ka bërë karrierë në Itali, Fatlinda Thaci i ka prekur të gjithë me gjestin e saj.

E ëma e Fatlindës ndërroi jetë pak kohë më parë dhe si amanet kishte lënë që vajza e saj të luante me violinë tek va rri pasi të ndërronte jetë.

Fatlinda ka luajtur me violinë në varr in e saj, foto të cilën e ndau me ndjekësit e saj në rrjetin social ku ka marre me dhjetra like dhe komente.