Tahirsylaj: Bëhuni Gati Se Erdhi Dimri I Vërtetë, Në Këtë Dite Temperaturat Deri Ne -20 Gradë

Ai tregoi se këtë javë deri të premten nuk do të ketë reshe shiu e as bore, njofton Klan Kosova.“Vendi po shkon kah stina e dimrit, prandaj temperatura minimale gjatë kësaj jave do të luhatet nga -3 deri në 1 gradë, ndërsa maksimalja nga 9 deri 13 gradë Celcius. Nuk do të ketë reshje shiu as bore deri të premten, por në këtë ditë vjen një fushë ciklonike që sjell reshje të dobëta bore në vende malore. Kjo është e tejkalueshme dhe vendi është në një situatë normale”.Lajmet me reja mund ti gjeni me pPoshte per me shum shiheni vet