Tani e ka shum seriozisht–Sylë Tahirsylaj jep paralajmërimin e fundit ,nga sot do te ket ndryshim te motit

Eksperti dhe profesori i Meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj në një prononcim pTr Telegrafin, ka konfirmuar se do të ketë rënie të temperaturave dhe se ditën e nesërme do të bie borë.Tahirsylaj po ashtu ka bërë të ditur se sonte do të ketë erë të fortë.Ndryshe, Komuna e Prishtinës përmes një njoftimi publik ka njoftuar se i ka të kontraktuara kompanitë për mirëmbajtjen e rrugëve urbane e rurale, per te pare videon shtyp ne rek’lamen me poshte