Tërmeti me magnitudë 6.0 godet Kilin (Video)

Një tërmet me magnitudë 6.0 goditi të martën herët brigjet e Kilit verior, por nuk pati raportime për dëme.

Sondazhi Gjeologjik i Sh.B.A-së tha që tërmeti u regjistrua në 3:46 të mëngjesit me orën lokale në një thellësi 32 kilometra (20 milje). Ishte përqendruar 37 kilometra (23 milje) në perëndim-jug-perëndim të qytetit të Arikës ja dhe video shtype rekl,amd he shiko vide,on ja dhe video: