Tjetër Video Se Si Vidhen Ndihmat Për Tërmetin Në Shqipëri

Ish- kryeministri Sali Berisha poston një video ku pretendon se është regjistruar në një nga mangazinat ku bëhet shpërndarja e ndihmave emergjente për të prekurit nga tërmeti.Sipas tij pamjet tregojnë makinat private teksa mbushen nga persona të cilët qytetarët i denoncojnë se nuk janë të dëmtuar.Video është regjistruar mbrëmjen e kaluar ndërsa sipas qytetarëve punonjësit që shpërndanin ndihma mbushin makiant e familjarëve të tyre dhe largoheshin.“Shikoni se si narkozyrtaret mbushin makinat me ndihma per te demtuarit nga termeti.Shikoni videon e qytetarit dixhital dhe lexoni mesazhin e tij. sbPershendetje dr video esht ber mbrem ne Oren 10 te Nates Ku punonjesit qe shperndanin ndihma mbushnin makinat e familjarve Te tyre dhe i merrnin”, shkruan ish-kryeministri Sali Berisha në rrjetet sociale. Shtyp ne rek laem dhe lexo lajmin e plote.