Tme.rruese: Ja çfare i ben infermierja pacientit- pas kesaj ngjarje ajo suspendohet nga detyra

Publikimi i një video trondit ëse të një infermiere KwaZulu-Natal duke keqtrajtuar dhe sharë një pacient ka çuar në pezullimin e saj, sipas Departamentit të Shëndetësisë.

Video 30 sekondëshe, e cila është bërë virale dhe është shpërndarë shumë herë në mediat sociale, tregon infermieren e Spitalit Memorial Prince Mshiyeni duke përqendruar vëmendjen e saj tek një pacient.