Tre lëkundje tërmeti brenda 30 minutash, ç’po ndodh në Turqi?

Tre lëkundje të forta janë regjistruar në harkun kohor të 30 minutave mbrëme në Turqi.

Sipas EMSC, goditja e parë sizmike ka qenë me magnitudë 4.8 sipas shkallës Rihter, e cila u pasua nga dy lëkundje të tjera me magnitudë 4.5 dhe 4.4.

Epiqendra e tërmetit në Turqi ka qenë perëndim të vendit, 17 km nga qyteti Bigadic, ndërsa vatra e lëkundjeve ka qenë me thellësi 10 km ja dhe video shtype rekl,am dhe shikojeni: