Tri ditë pas tërmetit, Angela Merkel merr këtë vendim për Shqipërinë (Video)

Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka nisur një letër kryeministrit Rama ku i shpreh ngushëllimet për tërmetin që ka prekur Shqipërinë.

Ajo shkruan se Gjermania dhe Bashkimi Evropian do t’ju mbështesin në këtë kohë të vështirë.Letra e Merkel:I nderuar kryeministër,
Mësova me një ankth të madh për tërmetin në Shqipëri ja dhe video shtype rekl,am dhe shiko vide,on: