U përfol për një romancë me Flori Mumajesin, moderatorja e njohur ka një përgjigje të lezetshme kur e pyesin për lidhjet

Ishte fillimi i vitit 2018, kur në mediat rozë po përflitej një romancë e re mes Flori Mumajesit dhe Liberta Spahiut.

Madje thashethemet shkuan deri aty sa të thuhej se arsyeja e largimit të Florit drejt Prishtinës ishte pikërisht moderatorja shqiptare.

Shkak u bë edhe urimi i veçantë që i bëri Flori moderatores në mes të koncertit, duke na vërtetuar edhe një herë se ata ishin më shumë se sa miq shtype rekl,am dhe shiko vide,on: