Veseli: Vetëvendosja kërkoi këto ditë koalicion me PDK-në. LDK në opozitë, ja kur do bëhet koalicioni LVV-PDK

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, në një intervistë ka zbuluar se Lëvizja Vetëvendosje i ka kërkuar Veselit këto ditë që të formohet një koalicion në mes VV’së dhe PDK’së. “Vetëvendosja kërkoi këto ditë koalicion me PDK’në”, ka thënë Veseli në një intervistë për “Reporteri”, që do të transmetohet sonte. Kryetari i PDK’së disa herë e ka bërë të qartë se këtë mandat partia e tij do të qëndrojë në opozitë, për shkak se doli e treta në zgjedhjet e tetorit të vitit të kaluar. Per te pare se kur do behet zyrtar koalicioni LVV-PDK shtyp ne rek1amen me poshte