Vetëm 11 sekonda pasi filloi ndeshja, shikoni “KO-në” më të shpejtë në historinë e boksit (Video)

Para rreth dy vjetëve, Zolani Tete e theu rekordin për nokautin më të shpejtë në një meç për titull botëror në histori të boksit, kur e mposhti Siboniso Gonyan, vetëm 11 sekonda pasi filloi meçi.

Thonë se shpejtësia vret dhe Zolani Tete e dëshmtoi këtë më 18 nëntor të vitit 2017, kur ia vrau shpresat për titullin botëror Siboniso Gonyas, me një goditje të shpejtë në Belfast ja dhe video shtype rekl,am dhe shiko vide,on: