Vetëm nëntë ditë nga lindja, Olta Gixhari në super formë teksa shëtit vogëlushin e saj

Vetëm pak ditë më parë aktorja e njohur Olta Gixhari u bë nënë për herë të parë.

Olta solli në jetë një djalë, të cilin e ka pagëzuar me emrin Amar. Ky emër është shumë domethënës pasi në gjuhën hebraike do të thotë i përjetshëm ndërsa në atë arabe do të thotë hënë.

Së fundmi aktorja ka postuar një foto në ‘Instagram’ ku shihet se ka nisur dhe shëtitjet e para me të voglin e saj.

Olta me anë të postimit ka treguar edhe ndenjat e saj si një nënë, teksa tregon se bebi është kthyer në vëmendjes së Oltës, aq sa dhe partneri i saj është bërë xheloz.

Po ajo që duhet përmendur është se Olta ka vetëm 9 ditë që është bërë nënë dhe shihet në super formë, teksa ka pozuar me një bluzë të shkurtër, ku shihet edhe barku.

“Ja dhe mami ja doli te bej nje foto po shapka shtepie. Amar eshte djali i vetem ne kete bote qe me ka bere te qaj te qesh te vuaj te lumturohem,te qendroj pa gjume,me ben te drridhem,me jep forc,te mendoj ndryshe per te ardhmen… sa me eshte bere xheloz dhe burri. Jam njeriu me i lumtur ne bote me ju te dy prane,” shkruan aktorja.