Video / Alketa Vejsiu përlotet kur flet për gjendjen e rëndë të Shqipërisë, gjatë transmetimit direkt në TV “Rai 1”

Moderatorja e njohur, Alketa Vejsiu, ka qenë e ftuar së fundmi në një nga programet e mbrëmjes në televizionin e famshëm italian “Rai 1”.Ajo ka rrëfyer për situatën e vështirë që po mbizotëron këto kohë në Shqipëri, si rezultat i dy tërmeteve që shkaktuan dë me të mëdha.Ndërsa në një moment foli për vik timat, konkretisht rastin nënë e bijë dhe Kristianin që sapo kishte dalë nga bu rgu, moderatorja nuk i mbajti dot lotët ja dhe video shtype rekl,am dhe shiko vide,on: