Video ekslusive / U ho dhën nga pallati për t’i shpëtuar tërmetit, surpriza e Ramës për dy vogëlushët nga Thumana

Video ekslusive / U ho dhën nga pallati për t’i shpëtuar tërmetit, surpriza e Ramës për dy vogëlushët nga Thumana

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka surprizuar dy fëmijët, Aurelin dhe Alesjon që u hodhën nga dritaret e pallatit në Thumanë, për t’i shpëtuar tërmetit të 26 nëntorit. Pasi lanë spitalin, për të rifilluar rrugën e jetës, Rama ka udhëtuar së bashku me ta drejt Torinos, ku ka rezervuar një takim me dy futbollistët e Juventusit, Gianluigi Buffon dhe Cristiano Ronaldo.Aureli dhe Alesjo morën edhe një kujtim të bukur, dy fanella me autografe nga dy futbollistët e njohur ja dhe video shtype rekl,am dhe shiko vide,on: