Video Exluzive Tomë Gashi i përgjigjet Thaçit: Nuk jemi grup kr im inal o hajni Kosoves ne jemi populli kosoves..

Presidenti Thaçi para pak ditësh e quajti ndërmarrje kriminale Lëvizjen Vetëvendosje, pas një përplasje në distancë me ministrinë në detyrë të MPB, Xhelal Sveçlën dhe kryeministrin në detyrë, Albin Kurtin.

Pas kësaj deklarate të presidentit, kishte reaguar vet Albin Kurti, por sot ka reaguar edhe avokati i njohur, Tomë Gashi.

Ai përmes një foto ka thënë se ata (VV) nuk janë grup kriminal por populli i Kosovës shtype rek.lamen shiko me teper.