Vjedhje si nëpër filma, hajnat i “zhdukin” mbi 20 laptopë në Gjilan (Video)

Të enjten pas mesnate, një vjedhje spektakolare ka ndodhur në një lokal në qytetin e Gjilanit, saktësisht në rrugën “Esat Berisha” në lagjen”Bojanina”.

Në videon e publikuar të vjedhjes, shihet si hajdutët i “zhdukin” mbi 20 laptopë brenda 30 sekondave.

Policia ka hapur rastin dhe po heton ngjarjen stipe reamen meposhte dhe shiko pamjet se si vidhen laptopat brenda 30 sekondave do te habiteni se sa profesionista jane bere per vjedhje shqiptaret.